Home › Buy wagh bakri tea online uk

Friday, April 21 2017, 01:03

Buy wagh bakri tea online uk

Smak porannej kawy jest uzależniony szczególnie od formy jej palenia, przygotowania, a przede wszystkim od metody wykorzystanych ziaren kawy. Kawowiec jest drzewem, które w podstawowych założeniach, osiąga wysokość 15 metrów. Na globie jest ponad 60 gatunków kawowca, jednak aktualnie prym wiedzie Arabika i Robusta.

Arabica to jeden z najpopularniejszych ziaren kawy, który obejmuje 70% rynku.

Jej ziarna są długie, a w środku jest specyficzny szew tworzący literę „s”. Kofeina parzona z ziaren Arabika jest delikatna i aromatyczna, a także ma niską zawartością kofeiny, która oscyluje pomiędzy 0,9 a 1,7%. Zważywszy na konkretne warunki pogodowe, arabika uprawiana jest zazwyczaj w Kolumbii, Indiach, jak i na Jawie, Sumatrze i Karaibach. Ziarna kawy Robusty znajdują się prawie na każdej sklepowej półce.

Istotną różnicę stanowi wyższa zawartość kofeiny.

Ten gatunek ziaren kawy odkryto dopiero w XIX wieku i uwagę plantatorów zwrócił przede wszystkim fakt, iż drzewa z tego rodzaju są znacznie bardziej odporne na warunki klimatyczne, a także owocują częściej niż Arabika.

Ziarna Robusty są owalne i posiadają prosty szew. Robusta jest zdecydowanie łatwiejsza w uprawie. Rośnie na nawet w regionach strefy międzyzwrotnikowej. Olbrzymie plantacje tej kawy są w Wietnamie, Brazylii, Ugandzie i Kamerunie. Ta odmiana ma po 22 chromosomy w pojedyńczej komórce dlatego się ją uprawia. Może tez być bardziej odporna na szkodniki i drobnoustroje powodujące chorobę. Smak tego rodzaju kawy jest mniej delikatny, ostrzejszy, bardziej gorzki.

Zawiera też znacznie więcej kofeiny niż arabica, dlatego ma silniejsze właściwości pobudzające. .


Strona www: Order tea online uk